הגדרת ספריטים

מתוך Gamemaker

קפיצה אל: ניווט, חיפוש


הגדרת ספרייטים (Sprites)

ספרייטים (Sprites) הם הדמויות שיופיעו עבור כל האוביקטים (Objects) במשחק. הספרייט (Sprite) היא תמונה בודדה, שצויירה עם כל תוכנת ציור, או אוסף של תמונות(תמונות משנה), שכאשר מחליפים בינהם במהירות אחד אחרי השני, נראות כמו אנימציה (דמות מונפשת). כך למשל, ארבעת התמונות הבאות יוצרות ספרייט (Sprite) של פאק-מן הזז ימינה.

תמונה:sprite1.png


כאשר אתה יוצר משחק בדרך כלל תתחיל באיסוף חבילות של ספרייטים (Sprites) יפים עבור האוביקטים (Objects) במשחק. אוספים רבים של ספרייטים (Sprites) מעניינים ניתן למצוא באתר Game Maker.ספרייטים (Sprites) נוספים ניתן למצוא באתרים באינטרנט, בדרך כלל בצורת קבצי אנימציה GIF.

כדי ליצור ספרייט (Sprite), בחר את התפריט Create Sprite (צור ספרייט) מתוך התפריט את Resources (משאבים), או השתמש בכפתור המתאים בסרגל הכלים.הטופס הבא יהיה יופיע.

תמונה:form_sprite.jpg


בחלקו העליון אתה יכול לציין את שמו של הספרייט (Sprite). לכל ספרייט (ולכל שאר המשאבים) יש שם (Name). מומלץ לתת לכל ספרייט שם תיאורי. ודא שכל המשאבים מקבלים שמות שונים. למרות שזה לא חובה, מומלץ מאוד להשתמש רק באותיות או ספרות וסמל קו תחתון (_) בשם של הספרייט (ובכל משאב אחר) ולוודא שהאות הרשונה אינה סיפרה. במיוחד אל תשתמש באות רווח. זה יהיה חשוב ברגע שתתחיל להשתמש בקוד.

כדי לטעון את ספרייט, לחץ על לחצן Load Sprite (טען ספרייט). חלון לבחירת קובץ נפתח ובו תוכל לבחור את הספרייט. Game Maker יכול לטעון קבצי גרפיקה שונים. כשאתה טוען אנימציה של GIF, התמונות השונות באנימציה יהיו תמונות המשנה בספרייט. לאחר שנטען ספרייט לראשונה תמונה משנה בודדת מוצגת מימין. כאשר יש מספר רב של תמונות משנה, ניתן לעביר בינהם בעזרת כפתורי החיצים.

תיבת הסימון שכותרתה Transparent (שקוף) מגדירה אם הרקע של הספרייט צריך להיות שקוף. רוב הספרייטים הם שקופים. הצבע השקוף נקבע לפי הפיקסל (Pixel) השמאלי תחתון בתמונה. לכן, ודא שאין בתמונה עצמה פיקסלים בצבע זה. (יש לציין כי לעתים קרובות קבצי GIF מגדירים את צבע השקיפות שלהם. צבע זה אינו בשימוש ב-Game Maker.)

בעזרת הלחצן Edit Sprite (ערוך ספרייט) אתה יכול לערוך את הספרייט, או אפילו ליצור ספרייט חדש לגמרי.


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי