מבוא

מתוך Gamemaker

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אז אתה רוצה ליצור משחקי מחשב משלך

לשחק במשחקי מחשב זה כיף. אבל זה באמת יותר כיף לעצב את משחקי המחשב שלך בעצמך ולתת לאנשים אחרים לשחק בהם. למרבה הצער, יצירת משחקי מחשב אינה קלה.בימינו,לפתח משחקי מחשב מסחריים בדרך כלל לוקח בין שנה לשלוש שנים, עם צוותים של בין 10 ל -50 אנשים.התקציבים יכולים להגיע בקלות למיליוני דולרים. וכל אלה ע"י אנשים מנוסים מאוד: מתכנתים, מעצבים , טכנאי קול וכו' אז האם זה אומר שלא תוכל ליצור משחקי מחשב משלך? למרבה המזל לא. כמובן שאתה לא צריך לצפות מהמשחק שלך שהייה כמו Quake או Age of Empires בתוך מספר שבועות. אבל זה גם לא נחוץ. משחקים פשוטים יותר, כמו Tetris, Pacman, Invaders, וכו' הם גם כיפים לשחק וגם הרבה יותר קלים ליצירה. למרבה הצער הם עדיין מחייבים ידע טוב בתכנות, מיומנויות לטפל בגרפיקה, צלילים, ממשק המשתמש, וכו'.

אבל כאן מגיע Game Maker (גֵיים מֵייקֵר) שנכתב כדי לעשות חיים קלים הרבה יותר - ליצור משחקים שכאלה. אין צורך בתיכנות.ממשק פשוט וקל לשימוש של "גרור ושחרר" מאפשר לך מהר מאוד ליצור משחקים. ניתן לייבא או לייצר תמונות , דמויות וצלילים ולאחר להשתמש בהן. ניתן להגדיר בקלות את חפצי המשחק ולהגדיר את התנהגותם, אתה יכול להגדיר חדרים מרשימים עם רקע נע בו יתרחש המשחק. כמו כן יש אפשרות לשימוש בשפת התכנות המובנה של Game Maker אשר נותן לך שליטה מלאה על מה שקורה בתוך המשחק.

Game Maker מתמקדת במשחקים דו מימדים. אז היא לא נועדה כדי ליצור עולמות 3D כמו Quake , למרות שיש כמה פונקציונליות מוגבלות עבור גרפיקה 3D. אבל אל תתאכזב.הרבה משחקים מעולים , כמו Age of Empires , Command & Conquer ו Diablo משתמשים בטכנולוגיה של תמונות דו ממדיות, למרות שהן נראות מאוד תלת מימדיים. תיכנון משחקים דו מימדיים היא פעולה הרבה יותר קלה ומהירה.

Game Maker בא בשתי הגרסאות,הגרסה הקלילה (Lite Edition) ,והגרסה המקצועית (Pro Edition). בגרסה הקלילה ניתן להשתמש ללא תשלום, אך האפשרויות בה מוגבלות ובמהלך השימוש בה יוצגו הודעות קופצות. אתה יכול להפיץ באופן חופשי את המשחקים שיצרת, כמו כן,אם תרצה, אתה אפילו יכול למכור אותם . ראה את הסכם הרישיון המצורף לפרטים נוספים. אנו מעודדים אותך לשדרג את העותק של Game Maker להגרסה המקצועית . זה יאפשר באופן משמעותי להרחיב את האפשרויות של Game Maker כמו כן יוסר הלוגו בזמן הרצת משחקים. עבודתך תמשיך להתמך בגרסאות עתדיות של Game Maker.

מסמך זה יסביר לך כל מה שאתה צריך לדעת על Game Maker וכיצד אתה יכול ליצור עמו משחקים בעצמך. שים לב בבקשה, אפילו עם תוכנה כמו Game Maker, עיצוב משחקי מחשב עדיין דורש מאמץ. ישנם הרבה היבטים חשובים נוספים: משחקיות, גרפיקה, צלילים, ממשק משתמש, ועוד.התחל עם דוגמאות קלות ומהר תבין שליצור משחקים זה כיף גדול. בדוק גם את אתר האינטרנט

http://www.yoyogames.com

שם תמצא הרבה דוגמאות, הדרכות, רעיונות, קישורים אתרים ופורומים אחרים. ובקרוב תהייה יוצר משחקים אמיתי בעצמך. תהנה...


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי