מידע על המשחק

מתוך Gamemaker

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מידע על המשחק

משחק טוב מספק לשחקן קצת מידע איך לשחק את המשחק. מידע זה מוצג כאשר השחקן לוחץ על מקש <F1> במהלך המשחק. כדי ליצור חלון מידע על המשחק, לחץ לחיצה כפולה על Game Information (מידע על המשחק) הנמצא בעץ המשאבים (Resources) בצד שמאל של המסך. עורך מובנה נפתח בו תוכל לערוך את פרטי המשחק. אתה יכול להשתמש בגופנים ,צבעים ,וסגנונות שונים. כמו כן אתה יכול להגדיר את צבע הרקע.

בתפריט File (קובץ) אתה יכול גם להגדיר מספר Options (אפשריות). ברירת המחדל הינה שהעזרה מוצגת בתוך חלון המשחק והמשחק יעצור זמנית. כאן תוכל לקבוע להציג את העזרה בתוך חלון נפרד. במקרה זה ניתן לציין את כותרת החלון. כמו כן אתה יכול לציין את המיקום (השתמש ב 1- למרכז) ואת הגודל של החלון הנוסף וכן אם גבול החלון ניתן להגדלה ע"י השחקן. אתה יכול לקבוע שחלון המידע ישאר מעל כולם וכן לציין אם המשחק צריך להמשיך בזמן שהמידע המוצג.

עצה טובה היא להפוך את המידע קצר אבל מדויק. כמובן שאתה צריך להוסיף את השם שלך כי יצרת את המשחק. כל המשחקים שסיפקו כדוגמה מכילים קובץ מידע על המשחק וכיצד הוא נוצר. אולי תרצה לציין בתחתית חלון העזרה שעל המשתמש להקיש <Escape> בכדי להמשיך לשחק.)

אם אתה רוצה חלון עזרה מסוגנן, השתמש בתוכנית כמו Word. לאחר מכן, בחר את החלק שאתה רוצה ,עתק מ Word והדבק לחלון המידע. במשחקים מתקדמים כנראה לא תשתמש במנגנון זה בכלל ,אלה תשתמש בחדרים כמקום להציג עזרה על המשחק.


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי