שיקולי ביצועים

מתוך Gamemaker

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שיקולי ביצועים


אם אתה עושה משחק מסובך אתה כנראה רוצה שירוץ מהר ככל האפשר. למרות Game Maker עושה כמיטב יכולתו להפעיל משחקים מהר, הרבה תלוי איך אתה מתכנן את המשחק. כמו כן, קל דווקא לגרום למשחקים להשתמש בכמויות גדולות של זיכרון. בפרק זה אתן כמה רמזים כיצד להפוך את המשחק למהיר וקטן יותר.


קודם כל, בדוק היטב את הספרייטים (Sprites) והרקעים (Backgrounds) שאתה משתמש. ספריט עם אנימציה לוקח הרבה זיכרון וציור של ספריטים רבים לוקח הרבה זמן. אז הכן את הספרייט קטן ככל האפשר. הסר שטח שלא נראה מסביב לו (הפקודה Crop (קטום) בעורך הספרייטים תבצע זאת עבורך באופן אוטומטי). אותו הדבר חל על תמונות רקע. אם יש לך תמונת רקע, ודא שאתה מכבה את השימוש בצבע הרקע.


אם אתה משתמש במצב מסך מלא, יש לוודא שגודל החדר (או חלון) הוא לא גדול יותר מאשר גודל המסך. רוב כרטיסי המסך יכולים להגדיל תמונות ביעילות, אבל הם איטיים יותר בכווץ תמונות! כשניתן, כבה את הסמן. זה מאט את הגרפיקה.


כמו כן הייה זהיר בשימוש במצגות רבות. עבור כל תצוגה (View) החדר מצוייר מחדש.


מלבד הגרפיקה, ישנם גם היבטים אחרים המשפיעים על המהירות. ודא שיש לך מופעים מעט ככל שניתן. בפרט, כדי להשמיד את כל המופעים לאחר שהם כבר אינם נדרשים (לדוגמה, כאשר הן עוזבים את החדר). הימנע מהרבה עבודה אירוע צעד או אירוע ציור של מופע. לעיתים קרובות דברים לא צריכים להבדק בכל צעד (step). מהירות ניתוח הקוד הוא סביר , אבל זה עדיין מפוענח. כמו כן, מספר פונקציות ופעולות לוקחים הרבה זמן, במיוחד אלה שעלהם לבדוק את כל המופעים (כמו למשל פעולת נתר).


תחשוב איפה ניתן לטפל בארוע התנגשות.בדרך כלל יש שתי אפשרויות. אובייקטים שאין להם אירוע התנגשות יפעלו הרבה יותר מהר, לכן מוטב לטפל בתנגשויות באובייקטים עם מספר נמוך של מופעים.


היה זהיר בשימוש קבצי קול גדולים. הם לוקחים הרבה זיכרון ונדחסים מעט. מומלץ לבדוק את הצלילים ולראות אם תוכל להקטין את קצב הדגימה.


לבסוף, אם אתה רוצה משחק שהרבה אנשים יוכלו לשחק, הקפד לבדוקאותו על מחשבים ישנים.


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי